Napędy i generatory energii.

1. Jolt drive.
System napędowy działający na zasadzie wstrząsu z ang. jolt (szarpnięcie, wstrząs). Mamy tu sytuację, w której następuje powolne przesunięcie masy 1 względem masy 2 (łącznik doznaje zmiany geometrii na długości, łącznik ten może doznać zmiany geometrii w kilku możliwych sytuacjach np. na skutek efektu piezoelektrycznego, magnetostrykcyjnego lub rozszerzalności termicznej) i z uwagi na fakt że dzieje się to z małą prędkością to bezwładność masy 2, która jest większa od bezwładności masy 1 nie pozwala aby doszło do przesunięcia się masy 2 a co za tym idzie cofnięcia układu. Następnie następuje kontrakcja, łącznik między masami doznaje gwałtownego skurczenia się (szarpnięcia), teraz zatem masa 1 ma dynamiczną siłę by przesunąć cały system bo na skutek kontrakcji dochodzi do skrócenia całkowitej długości układu, następnie następuje faza dekompresji ale już w nowej pozycji całego układu. Kroki powolnej dekompresji i szarpnięcia się powtarzają i cykl się zamyka a system może przemieścić się w przestrzeni tak jakby ruchem gąsienicowym.





2. Rotor magnetyczny.
Zasada działania miałaby w założeniu polegać na energii mechanicznej konwertowanej na rotację przy użyciu magnesów neodymowych.





3. ZPOD i Smart Pack from Bill Alek. 
Schemat ZPOD wykorzystującego efekt Barkhausena. Występuje tu inny sposób połączenia transformatorów o takich samych uzwojeniach pierwotnych i wtórnych: u góry szeregowo, u dołu równolegle. Z tego co wiem to efekt Barkhausena polega na nierównomiernym narastaniu indukcyjności rdzenia w polu magnetycznym (skokowo, a nie płynnie). Jest to konkretne zastosowanie tego zjawiska do generowania energii elektrycznej. Dane pochodzą ze strony Bill'a Alek'a Intalek Inc, która zajmuje się tego typu urządzeniami oraz ma już na swoim koncie kilka ciekawych doświadczeń w zakresie zaawansowanej fizyki i elektroniki.







4. The Coler coil. 
Zasada działania urządzenia prawdopodobnie polega na przepychaniu elektronów przez statyczne pole magnetyczne przy pomocy tego typu systemu opartego na magnesach stałych zwojnicach i kondensatorach.








5. Piezoelektryczny generator magnetyczny.
Działanie urządzenia mogłoby polegać na wykorzystaniu piezoelektryczności i pola magnetycznego. W wyniku nacisku magnesów spolaryzowanych na przyciąganie, miałoby być generowane napięcie elektryczne i prąd.











Komentarze

Popularne posty