Generator magnetyczny.

Wpadłem na pomysł urządzenia w całości opartego na siłach magnetycznych i bezwładnościowych, odpychaniu magnetycznym, rotor jest odpychany w kierunku oddalania się magnesów od siebie wzajemnie (w kierunku słabszego oddziaływania magnetycznego). Urządzenie generuje moment obrotowy, który może być przekazany na prądnicę i uzyskujemy w ten sposób darmową energię elektryczną. Zastosowałem magnesy sztabkowe, ustawione rzędem od najwyższych do coraz niższych. Głównym problemem byłoby pokonanie skoków, gdzie magnesy najwyższe stykają się z najniższymi, na załączonych obrazkach zastosowałem elementy zwiększające dystans, jednak na nich następowałaby strata na tarciu, co spowolniałoby urządzenie.  Ostatnio wpadłem na pomysł, żeby zastosować płytki ze stali, które ograniczają rozchodzenie się pola magnetycznego, umieszczone na pionowych szczytach połączeń z każdej strony tarczy z magnesami. W tym urządzeniu ilość skoków równa się cztery. Urządzenie zamienia energię odpychania magnetycznego na obrót cykliczny. Rotor umieszczony jest na łożyskach wałkowych, stojan położony jest bardziej w środku. Dodatkowo zastosowałem sprężyny, które zwiększają docisk do elementów stojana okładek magnetycznych rotora. Należy zastosować najsilniejsze magnesy stałe a mianowicie magnesy neodymowe. Urządzenie oparte jest o dążenie magnesów do zajęcia najniższej energetycznie pozycji względem siebie. Gdy magnes oddziałuje z drugim magnesem na odpychanie stara się on wyboczyć magnetycznie w jedna lub druga stronę, jednak, gdy za nim stoi inny tak samo spolaryzowany magnes będzie on poruszał się do pozycji jak najdalszej od układu tych magnesów w kierunku, gdzie nie ma pola magnetycznego albo jest ono słabsze. Na tej zasadzie polega to urządzenie. Dodatkowo w celu zwiększenia płynności działania zastosowałem ciężkie koło zamachowe przytwierdzone do rotora od góry. Ramiona rotora mogą być przegubowe, celem umożliwienia docisku przez sprężyny, rozważałem też zastosowanie łożysk posuwisto-obrotowych, na których ułożyskowany byłby rotor. Magnesy rotora powinny być jak największe jak tylko konstrukcja urządzenia na to pozwoli. Urządzenie powinno być skonstruowane w odpowiedniej skali, w zależności od typu i rozmiarów zastosowanej prądnicy.


Wewnątrz urządzenia na wale centralnym istnieje teleskop między częścią rotora górną i dolną, wtedy nie trzeba, żeby ramiona rotora były z przegubami. Istnieje sprężyna środkowa rozpierająca.



W pierwotnej wersji istniały koła podbijające, które powodowały spowolnienie urządzenia, nawet gdyby były one łożyskami. 


I inne ujęcie





Komentarze

Popularne posty