System.

Jest to schemat generatora energii na bazie transformatora z dzielonym uzwojeniem wtórnym (nr 1), zasilanego prądem własnym uzyskiwanym z dolnego uzwojenia wtórnego. Częstotliwość prądu podawanego na uzwojenie pierwotne ma być regulowana za pośrednictwem sterowalnego generatora przebiegu prostokątnego (nr 3) z optoizolacją. Zasilanie do generatora zapewnia układ prostowniczy ze stabilizatorem nr 2. Całość powinna stanowić układ powielający energię elektryczną z dodatnim bilansem energetycznym odprowadzanym do odbiornika oznaczonego numerem 4 poprzez uzwojenie wtórne znajdujące się nad uzwojeniem zasilającym uzwojenie pierwotne. Uzwojenie nawinięte jako pierwotne jest wykonane z drutu nawojowego identycznego jak w uzwojeniach wtórnych. 


1. Transformator z dzielonym uzwojeniem wtórnym, 

2. Prostownik i stabilizator napięcia, 

3. Zasilany z prostownika regulowany generator przebiegu prostokątnego z zabezpieczeniem prądowym, 

4. Odbiornik energii elektrycznej np. żarówka.

Jest to tylko schemat uproszczony i nie wykluczone że zawiera pewne wady i uchybienia w teorii, które eliminują działanie tego typu rozwiązań w praktyce.

Oczywiście system nie będzie działał bez dostarczenia początkowej energii elektrycznej, więc najpierw należało by prawdopodobnie dostarczyć źródło energii początkowej tak by uzwojenie pierwotne mogło zacząć wytwarzać zmienne pole magnetyczne.  W tym celu należałoby zasilić generator przebiegu z zewnętrznego źródła zasilania.

Komentarze

Popularne posty